SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 13486106
nr 1348 6106
Matskedar
5 st, silver, 1800-tal, 320g ca. Längd: 22-23 cm, Vikt: 300 g ca
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 21 september 2020
kl 20:36:50
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver